Kuchyňské armatury

BATERIE – ideální završení a bezesporu nejdůležitější doplněk každé kuchyně.

Od venkovského sídla v rustikálním stylu až po ultra moderní loftový byt si u nás vyberete baterii, která doplní a podtrhne styl celého kuchyňského interiéru.
Ze široké škály provedení povrchů a barev nebo doplňkových funkcí jednotlivých modelů si vyberete tu perfektní baterii pro vás.

baterie_preview_2 baterie_preview_3 baterie_preview_1

Jak vybrat ideální baterii…

Při výběru ideální baterie byste měli brát potaz tlak vody dostupný ve vaší domácnosti. Studená voda bývá umístěna na hlavním přívodu, tak že většinou nepřináší žádný problém. Rozhodující je však tlak teplé vody. Proto byste si před výběrem vhodné baterie měli zjistit jeho přibližnou hodnotu a tomu přizpůsobit volbu konkrétního modelu. Tlak vody se většinou měří v barech (někdy je udáván rovněž „spád“), což je vzdálenost mezi předpokládaným zdrojem a baterií ÷ 10 (1 bar = 10 m spád).

Jestliže disponujete tlakovým ohřevem vody, pak budete mít minimální hodnotu tlaku (přibližně 1,8 bar), což je hodnota více než dostatečná k zajištění dobrého průtoku ve většině námi nabízených baterií. Disponujete-li beztlakým systémem přívodu teplé vody, pak budete muset počítat s údajem z vámi provedených měření přívodu teplé vody (do úvahy však musíte započíst délku vedení a ohyby trubek s jejich přirozenými ztrátami). V případě jakýchkoli nejasností se však raději poraďte se svým instalatérem.

Nedosahuje-li váš vodovodní systém dostatečných hodnot pro určitou baterii, v každém specializovaném obchodě vám rádi nabídnou pumpy pro zvýšení vodovodního tlaku.

Vlastnosti

Varianty ramének

Nízká raménka umožňují přístup do míst situovaných za dřezem jako například kliky nebo parapety oken nebo nízko položené skříňky s nádobím.

Vysoká elegantní raménka jsou ideální pro plnění objemných nádob a rovněž usnadňují umývaní velkých předmětů.

Raménka s výsuvnou sprškou jsou funkčním výdobytkem moderní doby a trendem pocházejícím z profesionálních kuchyní kde je požadována maximální funkčnost. Hlavice výsuvné spršky má velký dosah a poskytuje kontrolu nad oběma vaničkám dřezu a odkapávačem.

Vlastnosti páky

Čtvrt otáčkové páky poskytují maximální průtok za minimálního pohybu páky díky ventilu s rychlým otevíráním. Jejich okamžitá odezva vám usnadní práci a přinese dostatečnou manipulační kontrolu.
Jednoduché páky, jak již název napovídá, poskytují volbu horké a studené vody plus spuštění a zastavení. Vše jednou pákou a jedním pohybem.