Velikost skříňky

Volba dřezu je předurčena velikostí kuchyňské linky – skříňky.

skrinka_kostky2 skrinka_kostky1 skrinka_kostky3

Přesné měření vám ušetří čas a pomůže při správné volbě dřezu. Skříňku měřte pod současným dřezem anebo tam, kde by nový dřez měl být umístěn. Pouze za tohoto měření budete moci správně umístit dřez společně s armaturou. Takto zjištěné hodnoty jsou zde popsány jako „min. šíře skříňky“, velikosti zmíněné ve specifikacích na konci tohoto katalogu (strana 36). Změřte pracovní desku od zadní po přední část, přičemž toto měření bude odpovídat šíři dřezu, který může být použitý. Doporučujeme ponechat minimálně 25 mm pracovní plochy okolo dřezu samotného.

Spodní montáž

Kuchyňské dřezy jsou tradičně umisťovány s přesahujícím lemem posazeným na pracovní desce. S exkluzivními povrchovými úpravami pracovních desek, jakými jsou mramor, granit, nebo dřevo, získávají dřezy se spodní montáží na stále vyšší popularitě. Dřez se připevňuje na spodní stranu pracovní desky. Spodní montáž tak dává čistý a jednoduchý vzhled a zabraňuje nečistotám, jejich usazování okolo nebo pod lemem dřezu.

Design

Nabízíme množství různých designových variací od moderních kruhových dřezů se spodní montáží až po praktické dvou-vaničkové provedení, od minimalistických, jako jsou GEO, po více užitkové odkapové modely, jako Korona. Pro případy, kdy požadujete funkčnost a využijete více než jeden ústřední dřez, nabízíme 1.0, 1.5 a 2.0 vaničkové konfigurace. Tyto umožňují omývat a oplachovat potraviny, zatímco používáte další vaničky. Jestliže potřebujete extra místo pro mytí většího, pro myčku nevhodného typu nádobí jako jsou hrnce wok nebo rošt grilu, pak jednovaničkový dřez je tou správnou volbou. Do vašeho výběru pak patří například keramický nebo nerezový model Belfast.

skrinka_kostky5 skrinka_kostky4 skrinka_kostky6